Гільєрмо Фаріньяс
Гільєрмо Фаріньяс отримав премію Сахарова

21 жовтня. Європейський парламент присудив премію імені Сахарова “За свободу думки” кубинському політичному в’язню Гільєрмо Фаріньясу. Про Гільєрмо дізнався весь світ після того, як у в’язниці він влаштував чотиримісячне голодування з вимогою звільнити всіх політв’язнів на Кубі.

Також на премію Сахарова претендували керівниця ефіопської опозиції Біртукан Мідексу та ізраїльська неурядова організація Breaking the Silence, в рамках проектів якої ізраїльські солдати і ветерани розповідають про свою службу на окупованих територіях в роки другої палестинської війни.

Про те, що премія дісталася кубинському дисидентові, повідомив голова Європейського парламенту Єжи Бузек, виступаючи сьогодні перед депутатами в Страсбурзі. Лауреат премії отримає 50 тисяч євро і буде запрошений до Страсбурга на церемонію вручення премії 15 грудня.

48-річний член кубинського підпільного демократичного альянсу і керівник незалежного агентства “Кубанакан Прес” Гільєрмо Фаріньяс провів у в’язниці вже 11,5 років. Його батьки теж були революціонерами, батько воював разом з Че Геварою. Сам Гільєрмо навчався в СРСР у Тамбовському військовому училищі, служив у кубинської армії, а потім розчарувався в існуючому ладі і з тих пір знаходиться в опозиції уряду Кастро.

Феріньяс – найвідоміший політичний в’язень на Кубі. Він неодноразово оголошував голодування на знак протесту проти політики цензури на Кубі. У цьому році він також провів чотиримісячне голодування у в’язниці з вимогою звільнення всіх політв’язнів на острові свободи до тих пір, поки не потрапив до реанімації.

Ця акція протесту навіть мала деякий успіх. У липні кубинська влада заявила про звільнення 52 політв’язнів, багато з яких були засуджені до смертної кари. Однак 16 з них до цих пір знаходяться у в’язниці.

За матеріалами Euronews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.