Нобелівська премія
Хіміки сьогодні в черзі за Ноблем

Шведська Королівська академія наук назве сьогодні ім’я лауреата Нобелівської премії з хімії 2010 року.

У минулому році найпрестижніша у світі нагорода в цій галузі була присуджена американським вченим Томасу Штайцу і Венкатраману Рамакрішнану, а також ізраїльтянці Аді Йонат за дослідження структури і функцій рибосом – внутрішньоклітинних часток, що здійснюють біосинтез білка.

У цьому році експерти пророкують премію одного із кількох відкриттів. Це – спектрометр окремих молекул американця Вільяма Мернер, або творець скануючого електрохімічного мікроскопа Аллен Бард.

Ще кілька ймовірних претендентів – швейцарець Мікаель Гретцель і названі в його честь фотоелектрохімічні осередки сонячних батарей, американець, автор розробки ДНК-чіпів Патрік Браун, а також творець нанокристалів з найнижчою щільністю в світі, уродженець Йорданії Омар Ягхі, який працює сьогодні в США.

Конкуренцію вченим також може скласти американець Стівен Ліппард, який, разом зі своєю ученицею Жаклін Бартон, створив низку ліків для боротьби з раком на основі платини.

Американець Джон Соштак і Алек Джеффріс (Великобританія), розробки яких використовуються в криміналістиці і для визначення батьківства методом аналізу ДНК, могли б отримати премію в області медицини ще в понеділок, але тепер у них залишилася можливість стати лауреатами в номінації “хімія”.

Нагадаємо, Нобелівську премію з фізики вчора отримали росіяни Андре Гейм і Костянтин Новосьолов за створення найтоншого в світі вуглецевого матеріалу – графену.

Джерело ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.