Янукович і Чавес

19 жовтня. Україна. Візит президента Венесуели Уго Чавеса  до України негативно вплине на імідж України.

Так вважає професор політології НаУКМА Олексій Гарань.

«У цій зустрічі запитань більше, ніж відповідей. І з приїздом Чавеса у нас можуть бути серйозні іміджеві втрати для зовнішньої політики України », – говорить Гарань.

Експерти вважають, що не вийде уникнути і негативних асоціацій України, пов’язаних з режимом Чавеса, так як більшість країн, які він відвідує – це країни авторитарного режиму. «Режим, який зараз будується в Україні, носить авторитарний характер. І мені здається, що якщо під час зустрічей із західними лідерами Янукович відчуває себе некомфортно або напружено, бо піднімаються питання пов’язані з авторитаризмом, то з представником Венесуели ніяких проблем не буде », – продовжує Гарань.

За словами експертів, співпрацюючи з Венесуелою, Україна може нажити собі ворогів в країнах Євросоюзу і НАТО, тому що для них завжди на першому місті стоять демократичні принципи. А в Україні лише говорять про демократію, але не виконують їй. Безумовно, прямих санкцій з боку країн, незадоволених візитом Чавеса в Україні не буде.

«У бік авторитаризму Україні наростає критика від багатьох держав, глави яких просто зроблять висновки від цієї зустрічі і від подальшої співпраці України та Венесуели. Тут потрібно говорити про те, яка модель Януковичу до душі », – резюмує Гарань.

Говорячи про зовнішню політику, Чавес заявив, що він виступає за багатополярний світ. Так, зокрема, звертаючись до Януковича він зазначив: “Наші народи були жертвами спочатку двополярного, а потім однополярного світу. На моє переконання, політичний світ повинен бути багатополярним”.

Венесуельський лідер приїхав в Україну в рамках зарубіжного турне після візитів до Росії та Білорусі. Сьогодні він вже знаходиться в Ірані. Далі слідують Сирія і Португалія.

Джерело Дело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.