Північна Корея
Північна Корея оживляє ядерні об'єкти

Південні корейці та американці зацікавилися новим супутниковим знімком північнокорейського ядерного об’єкту в Йонбені.

Цікаво, що там, де раніше була башта охолодження, – в 2008 році її знесли в рамках угод між Північною Кореєю і міжнародним співтовариством про припинення ядерної програми, останнім часом ведеться якесь нове будівництво, видно свіжі котловани, припарковані машини, будуються дві нові споруди. Це провокує питання: що роблять північні корейці на цьому об’єкті?

Будівництво збігається за часом з погрозами Північної Кореї про те, що вона продовжує розробляти свої засоби  ядерного залякування – такому формулюванню надає перевагу сам Пхеньян. У зв’язку з чим виникає питання – а чи не збирається Північна Корея знову запускати реактор? Країна тут може переслідувати дві мети. Перше це, звичайно, те, що реактор допоможе розробляти засоби ядерного залякування, що перешкоджатиме атаці на Північну Корею таких країн як США – наприклад, так, як вони напали на Ірак.

Другий момент це те, що Північна Корея дійсно хоче повернутися до міжнародних переговорів. Вони насправді намагаються отримати простір для спроби проведення нових економічних експериментів. Може, йдеться про відкриття нових економічних зон, і одне з перешкод цьому, зрозуміло, це відносини з США і мертва точка ядерних переговорів. Початок будівництва – сигнал до того, що переговори необхідно оживити.

Зараз США і Південна Корея гальмують переговори, вимагаючи, щоб Пхеньян вибачився за затоплення південнокорейського корвета, – у Північної Кореї намірів вибачатися немає, і переговори початися не можуть.

Зараз ми спостерігаємо, як пост поруч зі своїм батьком у ролі глави держави займає Кім Чен Ун. Очікується, що протягом наступних місяців і років ми багато про нього будемо чути. Серед іншого Кім Чен Ун обіцяв зміцнити північнокорейську економіку до 2020 року. Тобто, з боку Північної Кореї також є інтерес швидкого відновлення переговорів, або хоча б просування цих економічних реформ, і це дуже тісно пов’язано зі зміною влади.

Далі ми побачимо, що якісь дії почнуть здійснювати й китайці. Вони спробують втягнути в історію японців та південних корейців. Північна Корея працювала з китайцями і працювала через Китай з цього питання. Так що ймовірно ми побачимо деяку зміну тону США, і, може бути, вони навіть пошлють туди представника.

Джерело: www.stratfor.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.