Президент України Віктор Янукович
Януковича попросять ветувати ПК

24 жовтня. Київ. Фахівці УСПП і Економічної ради розробили пакет зауважень і пропозицій до проекту Податкового кодексу на 250 сторінках і вже передали його до парламенту до другого читання.

Якщо пропозиції стосовно Податкового кодексу, які подав Український союз промисловців і підприємців, не приймуть, УСПП вживе заходів.

Зокрема, УСПП турбує значне скорочення видів діяльності, які дають право застосовувати спрощену систему оподаткування, а саме – надання права на сплату єдиного податку лише фізичним особам; зменшення граничного розміру виручки до 300 тис. грн., а кількості найманих працівників – до 2 чоловік; невизначеність норми про перехідний етап для переходу суб’єктів малого бізнесу зі спрощеної системи оподаткування на загальну систему оподаткування.

У проекті кодексу, відзначають в УСПП, не передбачена можливість виведення з тіні заробітної плати шляхом зниження податкового навантаження на фонд зарплати. Також відсутні норми, які б підтримували вітчизняного товаровиробника – імпортера обладнання, матеріалів, комплектуючих, які ввозяться для господарської виробничої діяльності, а саме можливість застосування «критичного імпорту», податкових векселів, звільнення від оподаткування при ввезенні в якості внеску до статутного фонду імпортного обладнання та тощо.

Крім того в УСПП не погоджуються з нормою про 5-відсоткове оподаткування доходів від депозитів фізичних осіб і вважають, що податок на нерухоме майно впроваджується без урахування реальних станів громадян і вартості нерухомого майна.

«Якщо проект Податкового кодексу в процесі його підготовки до другого читання в парламенті не буде удосконалено в контексті збалансування фіскальної та стимулюючої функції, не буде містити сприятливих умов для розвитку малого і середнього бізнесу, не буде стимулювати ділову активність та інвестиційний клімат в країні, УСПП, інші громадські об’єднання ділових кіл звернуться до Президента країни з проханням ветувати кодекс», – наголошується в повідомленні.

Джерело Денги.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.