риби були першими

13 жовтня. Лос-Анджелес. Риби – перші істоти на планеті, які зайнялися сексом, запевняють учені. Перші спарювання відносяться до початку девонського періоду, тобто приблизно 400-410 млн років тому.

«Це були не просто копуляція і нерест, а справжній секс», – підкреслює автор дослідження Джон Лонг, віце-президент Музею природної історії Лос-Анджелеса (США).

Він і його колеги вивчили добре збережені скам’янілі ембріони вимерлих панцирних риб у формації Гого, що в Західній Австралії. Хоча вони жили в пізньому девоні, близько 380 млн років тому, аналіз показав, що спаровування для плакодерми було звичайною справою, отже, першовідкривачами повинні були стати їх попередники.

Самці поміщали сперму на зберігання в організм самки за допомогою особливого вусика, який був частиною черевного плавника. Генетичний аналіз скам’янілостей показав, що гени, відповідальні за зростання наших кінцівок і черевних плавників риб, грали також роль у розвитку статевих органів наших далеких предків. Найцікавіше, що вони ж контролювали зростання щелепи.

Джерело Компстрічка

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.