WikiLeaks

20 жовтня. США. Представник Міністерства оборони США полковник Девід Лапан (David Lapan) закликав засоби масової інформації не надавати сприяння ресурсу WikiLeaks в “зливі” секретних документів, повідомляє Reuters.

“Новинним організаціями слід бути обачними, з тим щоб не сприяти витокам секретних документів, які здійснюються цієї сумнівної організацією, відомою як WikiLeaks, – заявив Лапан. – Викликає занепокоєння, що WikiLeaks як організація може отримати більше довіри, якщо її дії будуть висвітлювати новинні організації, які заслуговують довіри”.

Заклик американського полковника став черговим кроком у боротьбі Пентагону з відомим “зливом” ресурсів. Кілька років тому військові задумали дискредитувати WikiLeaks – про що громадськості стало відомо в березні цього року, коли WikiLeaks опублікував секретний документ з планом своєй дискредитації.

Але останнім часом галас навколо WikiLeaks помітно посилився, після того як ресурс у липні опублікував 77 тисяч документів, що стосуються операцій Армії США в Афганістані. Пентагон відразу зажадав від власника ресурсу Джуліана Ассанжа (Julian Assange) повернути викрадені документи і прибрати їх з вільного доступу, а також  рекомендував співробітникам Армії США утриматися від відвідування WikiLeaks.

Цікаво, що WikiLeaks тоді притримав ще близько 15 тисяч “афганських” документів, оскільки їх публікація могла становити загрозу безпеці США, а ті, що були опубліковані, попередньо піддав цензурі. Однак дещо зайве таки просочилося.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.