Геннадій Кернес
Портрети Кернеса тепер можна зустріти у школах Харкова

Педагоги області скаржаться, що через небажання вступати в Партію регіонів звільняють керівників шкіл. Про факти звільнень за політичною ознакою заявляє і місцева опозиція.

Заступник директора Смірновського навчально-виховного комплексу Лозівської райради Лариса Кохан запевняє, що заяву про звільнення написала сама. За її словами, вона просто не стала чекати, коли її особисто попросять змінити політичні уподобання. Вчителька української мови і літератури, якій в 2009-му присвоїли звання «Учитель року», сьогодні є представником опозиційної до влади політичної сили. Каже, у школі, в якій вона працює, адміністративний тиск дуже відчутно, і не кожен вчитель може чинити опір.

«Решта вчителів, звичайно, коли запропонували, наприклад, в дільничну комісію, або в спостерігачі, навіть довіреною особою… погоджувалися. Люди бояться», – говорить Лариса Кохан.

Зараз колишній заступник директора Лозівської школи знову працює вчителькою. А її керівник, за словами Лариси Кохан, серйозно розмірковує над пропозицією партії влади.

Завуч іншої сільської школи, що побажала залишитися невідомою, також розказала, що «людина, яка не вступила в Партію Регіонів, сьогодні не може бути ні директором, ні заступником директора».

Такий тиск на вчителів категорично заперечують в Головному управлінні освіти Харківської області.

«Цього просто не може бути, тому що цього не може бути взагалі! Ніякого такого тиску. Я, по-перше, вважаю, що на людину неможливо здійснювати тиск. По-друге, це просто неможливо, тому що у нас зараз є свобода вибору. Тому, говорячи такі речі, думаю, що люди не зовсім правильно тлумачать і видають бажане за дійсне», – говорить начальник управління Роман Шаповал.

Тим часом, батьки учнів харківських шкіл скаржаться на наявність портретів Геннадія Кернеса в школах. Фотографію виконуючого обов’язки міського голови – нині офіційного кандидата на посаду мера міста від Партії регіонів – в коридорі освітнього закладу нещодавно побачила і Наталія Зарудна, коли вранці привела доньку на уроки.

«Плакат в.о. міського голови висить на вході, де діти перевзуваються. Це виглядає як передвиборний плакат. Це не портрет, а майже на весь зріст плакат. Я на ці зображення увагу звернула близько двох тижнів тому», – сказала мати першокласниці.

Деякі з батьків говорять і про фото Кернеса безпосередньо в класах. Начальник управління освіти Роман Шаповал цю інформацію також спростовує.

За матеріалами Радіо Свобода, Харківські новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.