Голодомор
Поправки про відміну Голодомору вже зареєстровані в парламенті

Класифікація Голодомору 1932-1933 як геноциду українського народу може бути скасована Верховною Радою у будь-який момент. Про це заявив директор Українського інституту національної пам’яті Валерій Солдатенко на зустрічі з українською діаспорою в Москві.

Він повідомив, що відповідні поправки до закону “Про Голодомор 1932-1933 років в Україні” вже зареєстровані в парламенті, і для їх прийняття є достатньо голосів народних депутатів.

За словами Валерія Солдатенка, йому періодично погрожують прокуратурою і судом, оскільки він, як держслужбовець, повинен підкорятися закону. “Закони, як ви знаєте, пишуть люди і вносять до них зміни. До речі, зараз на сайті (Верховної Ради) ви можете побачити проект змін до закону (про Голодомор), який вніс народний депутат Кисельов і, судячи з усього, він може бути скасований у будь-який момент – тому що голосів вистачає для того, щоб не визнавати (Голодомор) геноцидом “, – сказав він.

При цьому Валерій Солдатенко зазначив, що з тактичних міркувань депутати не поспішають цього робити. “Друга стаття закону про Голодомор, за якою публічна незгода з геноцидом вважається протиправною, тобто те, що я роблю зараз, з’явилася саме тому, що творці закону добре розуміли, що достатніх підстав у них для наукової та юридичної кваліфікації немає”, – вважає Солдатенко.

Як повідомлялося, закон “Про Голодомор 1932-1933 років в Україні” був прийнятий Верховною Радою 28 листопада 2006 року. “Голодомор 1932-1933 років в Україні є геноцидом українського народу”, – говориться в першій статті прийнятого законопроекту, відповідно до якого публічне заперечення Голодомору 1932-1933 років є наругою над пам’яттю мільйонів жертв Голодомору та приниженням гідності українського народу.

Джерело mignews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.