Джейн Остін не знала грамоти і пунктуації

25 жовтня. Великобританія. Романи Джейн Остін – однієї з найбільших романістів в англійській літературі – серйозно редагувалися перед виданням. На думку британських експертів, у письменниці насправді були великі проблеми з граматикою, пунктуацією і стилістикою.

Професор Кетрін Сазірленд з Оксфордського Університету вивчила близько тисячі неопублікованіх рукописів Джейн Остін, в яких було безліч помілок. Однак романи Джейн Остін – це зразок відмінного стилю, тому експерти схильні думати, що їх також xтось редагував перед публікацією.

“Раніше вважалося, що вона була чудовим стилістом – її брат Генрі писав, що з-під її руки все виходило закінченим. Ні в якого іншого автора не було такої репутації відмінного стиліста, який міг створювати урівноважені пропозіції і виважено вибирати розділові знаки. Але читаючи неопубліковані рукописи, ми розуміємо, що цею тонкий стиль у Остін насправді відсутній “, – пояснила Сазірленд.

За її словами, в чернетках Остін дуже багато не тільки пунктуаційних, але і граматичних помилок. Крім того, в рукописах зовсім немає слідів афористичного стилю, який притаманний романам Джейн Остін.

“Імовірно, що хтось суттєво редагував її романи. Ми підозрюємо, що це був критик і редактор Вільям Гіффорд, який тісно спілкувався з її видавцями”, – заявила Сазірленд.

Джейн Остін народилася в 1775 році в графстві Гемпшир на півдні Англії. Вона написала кілька романів, середа якіх “Гордість і упередження”, “Розум і почуття”, “Емма” та інші.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.