Василь Горбаль
Горбалю веде Львівщину до світлого майбутнього

28 жовтня. Довгі роки між Львовом і Києвом ведеться війна за вплив.

І якщо з політичним впливом все зрозуміло – столиця є столиця, то за право вважатися культурною, духовною столицею, що не кажіть, боротьба є. Відчувається це в багатьох речах, але перш за все, у відносинах між регіональними елітами – Львівської галицької та Київської, центрально-української, столичної. Не заглиблюючись у теоретичні та історичні подробиці формування цих самих еліт, зазначу тільки, що взаємної любові між ними якось не спостерігається. Кияни у Львові традиційно – чужинці. Як і в Києві – галичани, з притаманною їм говіркою і гоноровістю. Але так було раніше. Сьогодні, як кажуть у фільмах, «світ змінився».

З моменту призначення губернатором Львівщини народного депутата, відомого банкіра Василя Горбаля не минуло й двох місяців, як стало ясно – саме Василь Горбаль приречений стати довгоочікуваним мостом між Львівщиною та Центром.

Першою ластівкою потепління відносин між елітами, стало виїзне засідання Ради регіонів у Львові. ПЕРШЕ виїзне засідання з особистою участю Президента Віктора Януковича провели саме у Львові! Це був красномовний жест нової влади, заяву всій Західній Україні: «Обраний народом Президент – Президент всієї країни, і влада повинна бути єдиною у всій країні». Чи причетний був до приїзду Віктора Януковича до Львова Василь Горбаль? Питання риторичне, проте знаючи про досить довірчі стосунки між Главою Держави та львівським губернатором, можна припустити, що Президент у травні приїхав також і для підтримки відомого представника своєї команди в політично напруженому регіоні.

Втім, користь від приїзду Януковича до Львова у травні самі львів’яни зрозуміли не відразу. Знадобилося півроку, щоб прийняти й осмислити рішення та ініціативи Глави України. І тепер вже всі навперебій говорять про те, як Львівщина буде готуватися до Олімпіади-2022, що в області вдалося зупинити дерибан землі, і що в рамках підготовки Євро-2012 держава дійсно звернула увагу на Львів і область. А адже саме на Раді Регіонів Президент розставив чіткі пріоритети в розвитку Західної України.

У травні Президент провів у Львові лише один день. І полетів до Києва, залишивши Львів і львів’ян в подиві. Начебто і Президент ворожої партії, але ніби як і для області хороші справи робить.

Кадри вирішують.

Після візиту Віктора Януковича, Львівщина стала регіоном №1 для всього політичного бомонду. Найчастішим гостем в українському П’ємонті стала тоді ще головна надзвичайна подія Україна – Нестор Шуфрич. Втім, його зацікавленість Львовом була в основному робочий. Вся країна з хвилюванням спостерігала за тим, як Львівщина боролася зі стихією, коли травневі та червневі дощі, в буквальному сенсі, заливали захід України. Але мало хто знає, що Нестор Іванович блискавично з’являвся на місці подій, і все брав під свій контроль, в основному після дзвінків свого хорошого знайомого Василя Горбаля.

Уміння Василя Горбаля достукатися до Кабінету Міністрів, Адміністрації Президента і особисто до Президента України для вирішення найскладніших питань – стало паличкою виручалочкою Львівщини. Причому відчути силу «чарівництва» регіон зміг вже в червні. Тоді стало відомо, що після річного простою готується до запуску одне з найбільших підприємств області – Жидачівський целюлозно-паперовий комбінат. Кажуть, це сталося після того, як особисто Віктор Янукович провів переговори з власником комбінату Ігорем Коломойським. Знову ж, за неофіційною інформацією, свою лепту в запуск заводу вніс і Василь Горбаль – він особисто контролював виконання власником комбінату зобов’язань з виплати зарплати і запуску потужностей. І вже у вересні-жовтні підприємство запрацювало на повну, регулярно виплачуючи зарплату двом тисячам співробітників.

Аналогічно до осені запустився Радехівський цукровий завод. Василь Горбаль особисто вів переговори з банкірами, щоб ті реструктуризували борги підприємства. Переговори пройшли успішно, і зима 2010-2011 для Львівської області буде солодкою. Потужностей Радехівського заводу достатньо, щоб повністю покрити потребу Львівщини в цукрі.

Прикладів оперативного реагування губернатора Василя Горбаля на труднощі у регіоні, і їх вирішення, багато – перераховувати їх всіх немає сенсу. Більшість з них до цих пір так і не стали надбанням громадськості через властиву Горбалю скромність й небагатослівність. Але бізнес, так як і рядові працівники Львівщини відчули – в області з’явився господар, який не чекає манни з неба, а особисто вирішує всі проблеми. І що за ним стоїть Президент і Уряд, які активно допомагають Василю Горбалю в його губернаторстві.

Фактично, з призначенням Василя Горбаля на посаду голови Львівської обласної державної адміністрації, область з робочими поїздками відвідав майже весь склад Кабінету Міністрів Миколи Азарова – від заступників міністрів до віце-прем’єрів. А кожен візит посадової особи такого рівня – це рішення відразу цілої низки проблем. Від погашення боргів по заробітній платі, до будівництва доріг і дитячих майданчиків.
Львів і вся Львівська область відчула надійне плече губернатора і турботу Києва, і влада почала відчувати розуміння у місцевого бізнесу та населення. І мова не про симпатії львів’ян до Партії регіонів – вона як і раніше не найпопулярніша політична сила в Галичині. Мова про те, що львівський бізнес визнав талант Горбаля як державника та менеджера високого рівня. А також про те, що мешканці Львівщини чи не вперше за останні роки почали по-справжньому поважати обласну виконавчу владу.

За матеріалами censor.net

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.