За комп як за радіо - 5,76 євро щомісяця

28 жовтня. Федеральний адміністративний суд у Лейпцизі прирівняв комп’ютер з можливістю виходу в інтернет (у німецькій термінології Internet-PC) до радіоприймача, зобов’язавши його власників платити внесок у розмірі 5,76 євро на місяць, як за користування радіоточкою, повідомляє Tagesschau.

На розгляді в суді знаходилися скарги від двох адвокатів і одного студента. Позивачки вказували на те, що, оскільки не використовують комп’ютер як радіо, то не повинні сплачувати збір за користування радіоточкою.

Тим не менше, суд визнав, що комп’ютер з виходом в інтернет незалежно від суб’єктивних обставин, що стосуються його використання, є радіоприймачем, в тому числі тому, що дозволяє слухати радіопрограми в мережі, і тим самим потрапляє під дію закону про радіозбори.

При цьому суд, однак, уточнив, що плата з комп’ютера може стягуватися тільки в тому випадку, якщо в будинку немає радіо чи телевізора. Як повідомляє Tagesschau, у Німеччині налічується близько 200 тисяч подібних домогосподарств. Обов’язкові щомісячні збори за користування радіо і телевізором стягуються з громадян для фінансування суспільно-правових ЗМІ Німеччини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.