голова
"Велика голова, така ніяка" виявляється ліпше захищена від розладів у мозку

30 жовтня. Німеччина. Володарі великої голови рідше страждають від старечого недоумства, у порівнянні з тими, чия голова не володіє значними розмірами, заявили німецькі вчені.

У ході роботи дослідники вивчали мозок 270 пацієнтів з однією з найпоширеніших форм старечого недоумства – хворобою Альцгеймера, проводячи сканування, тести на пам’ять і когнітивні функції, і вимірюючи розміри черепа. У результаті виявилося, що пацієнти з великим об’ємом голови краще справлялися з тестами на когнітивні функції. Кожен додатковий сантиметр об’єму черепа покращує результат тестів на 6%. Чим більша голова, тим більший мозок, говорять вчені, а це означає, що мозок краще захищений від ефекту відмирання клітин.

Людина не може за бажанням збільшити обсяг своєї голови, однак можна створити умови, в яких мозок дитини буде розвиватися оптимально. Поліпшення умов розвитку дитини в утробі матері і після народження значно збільшує резерв головного мозку, що може вплинути на ризик розвитку хвороби Альцгеймера в похилому віці і тяжкість перебігу симптомів цього захворювання, роблять висновок вчені. Оскільки людина не здатна контролювати зростання кісток черепа, слід приділяти більше уваги розвитку мозку в дитинстві, радять експерти.

Джерело Zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.