Президент України Віктор Янукович
Янукович задавив демократію в Україні - Süddeutsche Zeitung

26 жовтня. За президента Віктора Януковича в Україні відбулося “повернення до старої олігархічної системи”.

Така думка висловлюється на шпальтах “Süddeutsche Zeitung” у номері за 25 жовтня, повідомляє “Німецька хвиля”.

Видання відзначає, що Янукович набрав на всі ключові посади в уряді людей зі свого оточення, забувши про свої виборчі обіцянки.

“Стало очевидним, що він не хоче виконувати свою головну виборчу обіцянку перед населенням – примирити культурно і політично розрізнені частини України”, – зазначає видання

“Янукович досі не зробив жодних сигналів, які б могли помирити з ним саме західноукраїнців. Навпаки, він провокував їх, зокрема тим, що взяв у міністри освіти історика із суперечливою репутацією Дмитра Табачника”, – наголошує “Süddeutsche Zeitung”.

Видання також критикує українську владу за відхід від демократичних цінностей:

Януковичу та його команді вдалося задавити демократизацію в усіх інституціях та на всіх посадах. В останні роки існувала невсипуща вільна преса, але державний апарат знову взяв мас-медіа під контроль. Водночас, СБУ намагається сильніше контролювати університети як осередки суспільної непокори”.

Разом із тим, зазначає “Süddeutsche Zeitung”, Янукович ставиться без будь-якого розуміння до критики, яку “дедалі більше висловлюють в західноєвропейських столицях” щодо його курсу.

“Як і багато інших екс-комуністів у країнах колишнього соцтабору, в нього немає стратегічних поглядів на суспільство. Для нього політика – це перш за все розставити своїх людей на ключові посади і побороти опозицію”, – пише видання

“Тим часом, можливості для маневру західних сусідів, котрі непокояться розвитком ситуації в Україні, є доволі вузькими. Вони, у принципі, можуть агітувати лише тим, що демократія, яка функціонує, створює кращі передумови для модернізації країни та одужання економіки, ніж повернення до олігархічної системи”, – підсумовує німецька газета.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.