Скоро на світ чекають водяні проблеми

13 жовтня. Великобританія. Брак прісної води стане найбільш гострою проблемою людства в майбутньому десятилітті. З такими висновками виступив напередодні на міжнародній конференції “Глобальний клімат і альтернативні джерела енергії” головний науковий радник британського уряду Джон Беддінгтон.

Він заявив, що швидке зростання населення планети – на 2,5 млрд людей до 2050 р, супроводжуване кліматичними змінами і розширенням міських мегаполісів, неминуче створить серйозні проблеми браку прісної води, передає ИТАР-ТАСС.

“Я вважаю, що доступність води стане проблемою номер один з тих, які доведеться вирішувати міжнародному співтовариству, – сказав Беддінгтон. – Сільське господарство найтіснішим чином пов’язано з цією проблемою, але брак води буде домінувати в майбутні 10 років”. Зростання населення, урбанізація і кліматичні зміни – всі ці фактори створять величезні проблеми для людства, вважає науковий радник уряду.

У зв’язку з цим, як зауважив Беддінгтон, дослідження в області кліматичних змін повинні стати пріоритетними для всього світу, оскільки вони можуть докорінно змінити життя людей або привести до викиду в атмосферу великого обсягу “парникових газів”.

“Нам необхідно дуже уважно відслідковувати всі ці явища і вирішувати проблеми завчасно, – заявив головний науковий радник британського уряду. – А для цього потрібно більше зусиль з боку міжнародного співтовариства”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.