Київ
київ

18 жовтня. За версією консалтингової компанії Colliers International, у світовому рейтингу міст з найдорожчою нерухомістю Київ зайняв 35 місце (дані за червень, заміри проводяться два рази на рік).

Згідно з опублікованими даними Colliers, максимальні ставки на офісні приміщення в столиці в червні досягали 44,6 дол./кв. м в місяць. Офіси в Києві коштують дорожче, ніж в Римі (39 місце), Південному і Діловому районах Манхеттена в Нью-Йорку (40 і 44 місця). На першому місці в світовому рейтингу – Гонконг з максимальною ставкою 161,42 дол./кв. м. А в регіоні EMEA (Європа, Близький Схід і Африка) лідирує Лондон – 129,58 дол./кв. м.

Орендні ставки в минулому році знизилися на 60% – до 30 дол./кв. м на місяць для офісів класу A (дані за перші дев’ять місяців 2009 р.). Для порівняння: до кризи, за даними DTZ, оренда досягала 70-85 дол.

В бізнес-центрах класу A не тільки зросли ставки, але і скоротився рівень вакантних площ – з 18% у січні до 7% у липні – це рекордний показник з початку кризи, зазначають в Colliers. У бізнес-центрах класів В і С вільних приміщень стало менше на 7% – c 23% до 16%.

Зростання ставок і зниження кількості вільних площ відбувається також через скорочення обсягів будівництва. У першій половині поточного року, за даними Colliers, в експлуатацію було введено близько 20 тис. кв. м – більш ніж у два рази менше, ніж у першій половині 2009 р. і майже в п’ять разів менше, ніж за аналогічний період 2008 р.

Джерело Комерсант-Україна, РБК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.