кросовки, взуття, Concept 1
Кросовки Concept 1 дозволяються взлітати вище ніж зазвичай

22 жовтня. Відео. Після декількох тижнів тестування Національна баскетбольна асоціація (NBA) офіційно заборонила кросівки Concept 1 компанії Athletic Propulsion Labs. Пружинна система цієї “взувачки” збільшує висоту стрибка гравця на кілька дюймів.

Athletic Propulsion Labs заснована 23-річними близнюками Райаном і Адамом Голдстона, синами знаменитого винахідника Марка Голдстона. Саме він придумав матеріал Hexalite, який поглинає ударну дію, що нагадує бджолині соти (розташовується в області п’яти) і змусив кросівки світитися LA Gear. Але найвідоміша його «витівка» – це, звичайно, Reebok Pump, перше в світі взуття з механізмом внутрішнього розширення для кращого облягання ноги.

Діти винахідники не гірші. Головна особливість Concept 1 – це шматок твердої і пружної гуми, який йде від п’яти до передньої частини стопи, з’єднуючись там з пристроєм Load ‘N Launch. Яке, спрощено кажучи, являє собою пружину, затиснуту між двома пластмасовими деталями. У теорії вона збільшує силу стрибка завдяки енергії, що передається від п’яти.

У вересні журнал Sports Illustrated протестував Concept 1 і прийшов до висновку про те, що пристрій працює. Принаймні іноді. Найчастіше випробувачі відчували різницю, відштовхуючись від землі двома ногами. Нехай рідко, але все ж при певній техніці гравець міг підстрибнути на цілих 7,5 см вище звичайного.

Цього виявилося достатньо, щоб НБА сполошилася.

«Відповідно до правил ліги гравці не можуть носити під час гри взуття, яка створює невиправдані конкурентні переваги», – йдеться в офіційній заяві.

За даними Athletic Propulsion Labs, вже 30% професійних баскетболістів замовили новинку. І нехай вони будуть розчаровані, але в офісі компанії панує ейфорія: «заборонені НБА» – кращої реклами не вигадати.

ВІДЕО

Джерело science.compulenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.