НАТО
НАТО відкрило зв'язковий офіс у Грузії

Генсек НАТО відкрив сьогодні в центрі Тбілісі зв’язковий офіс альянсу в Грузії. Відкриттю церемонії передувало співчуття, яке висловив Андерс Фог Расмуссен грузинському народу у зв’язку із загибеллю вчора в Афганістані чотирьох грузинських військових, повідомляє Trend.

“Я з великим жалем дізнався про це і хочу висловити свою симпатію грузинському народу. Я співчуваю батькам і близьким, які втратили своїх рідних”, – зазначив він.

НАТО дуже цінує партнерство та участь Грузії в операції в Афганістані. Ваша підтримка і участь в операції пліч-о-пліч з нашими військовими дуже важлива. Ми на Бухарестському саміті прийняли ту рамкову угоду, яка зумовлює наші відносини. Ми разом працюємо в рамках комісії НАТО-Грузія над щорічною програмою дій, що наближає Грузію до НАТО. Країни альянсу допомагають Грузії у відновленні країни після війни “, – сказав Расмуссен.

Генсек підкреслив, що зв’язковий офіс буде ключовим органом зв’язку НАТО і Грузії, і грузинська сторона зможе використовувати той експертний потенціал, який буде зосереджений в офісі.

Його очолить польський дипломат Збігнєв Рибацькі. В офісі працюватимуть до 10 чоловік, які будуть користуватися правами дипломатичного представництва. Офіс відкрився на вулиці Атонелі, де раніше розташовувалося посольство США.

Від імені уряду Грузії Расмуссена привітав віце-прем’єр уряду, держміністр з питань євро-та євроатлантичної інтеграції Гіоргі Барамідзе. Він відзначив успіхи Грузії на шляху демократичного будівництва, консультації з приводу нової Конституції з опозицією, успішного економічного будівництва і боротьбу з корупцією.

Зв’язковий офіс НАТО дуже важливий для нас, і думаю, що відкриття цього органу в Грузії дозволить прискорити вступ Грузії до альянсу. Сьогодні вже не йде мова про те, чи буде Грузія членом НАТО, питання в тому, коли це станеться. Ми високо цінуємо підтримку НАТО і визнання територіальної цілісності нашої країни “, – зазначив він.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.