охорона Яник
Спокій Президента України охороняє росіянин

Керівником охорони президента Януковича є громадянин Росії В’ячеслав Заневський.

Про це йдеться у статті Сергія Лещенка в УП.

Головним в охороні Януковича він став ще влітку 2008 року, коли його запросили для організації заходів безпеки для тодішнього лідера опозиції.

За словами джерел, покликали саме росіянина, тому що Янукович не довіряв українським фахівцям. У нього перед очима стояв приклад Ющенка, якого від отруєння не вберегли ні приватні, ні державні охоронці, відзначає автор.

В близькому оточенні Януковича Заневський контактує зі старшим сином президента Олександром. Саме він начебто рекомендував російського охоронця батьку.

Заневський супроводжував Януковича всю виборчу кампанію. Йому підпорядковувалися державні охоронці, виділені екс-прем’єр-міністру України.

І, як виявилося, Управління державної охорони не мало нічого проти такої ролі Заневського. 15 січня 2010 року, за два дня до першого туру виборів начальник Управління державної охорони Олександр Бірсан нагородив Заневського медаллю “За сприяння державній охороні”.

Нагороду російському сторожу спокою Януковича вручив особисто Бірсан.

Поки Янукович був рядовим депутатом, то російське громадянство його охоронця не викликало би категоричних нарікань – тому що залучений він був на комерційних засадах для забезпечення спокою фізичної особи.

Однак після інавгурації Януковича подальше перебування росіянина на цій посаді перейшло в сферу національної безпеки. Адже, будучи громадянином іншої держави, Заневський потрапляє в очевидний конфлікт інтересів – кому служити: Батьківщині чи людині, яка тебе найняла?

Але Янукович зробив вибір – він залишив Заневського біля себе.

Автор розповідає, що згодом постало питання про оформлення Заневського в адміністрацію президента. Він як громадянин Росії не мав права обіймати жодні державні посади. Тому Заневського 22 березня офіційно призначили радником президента поза штатом. Але фактично він є керівником охорони президента.

Формально на цій посаді значиться Костянтин Кобзар – в минулому міліціонер, який охороняв Януковича ще в часи роботи губернатором Донецької області, а потім з ним переїхав до Києва. Однак по-суті Кобзар є підлеглим Заневського.

За даними УП, у штатному довіднику саме Заневський вказаний як керівник охорони президента. Там можна дізнатися його телефонний номер в будинку на Банковій. Він займає кабінет 444, розташований на четвертому, президентському поверсі поряд з апартаментами глави держави.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.