черга, вантажівка, кордон
Черга на україно-словацькому кордоні не зменшується

18 жовтня. Закарпатська область. У пункті пропуску “Ужгород” уже півтори доби стоїть понад 100 вантажівок із різних країн, зокрема України, Росії, Словаччини, Словенії і Туреччини. Причина – несправні ваги країни-сусідки.

“Причини є дві. Першу причину ви самі знаєте – кожної суботи і неділі. Це пов’язано з платними послугами переміщення дорогами Словаччини. І друга причина – це проведення будівельних робіт на ваговому комплексі при виїзді”, – каже голова комісії з припинення Ужгородської митниці Михайло Кочіш.

Водії вантажівок обурені: черга просувається повільно, а терміни доставки вантажу – фактично вичерпані. Такої затримки на українсько-словацькому кордоні не було вже давно – кажуть перевізники.

“Вчора ввечері в 21 годині уже сюди приїхав. Я би і сьогодні грузив, але як маю грузити, якщо тут стоїмо вже 42 години. Коли я проїду, то буде вже більше ніж 42 години”, – каже водій вантажівки з Словаччини Роберт.

“Якщо ми не надамо товар вчасно, штрафи дуже великі і то все з водія знімають”, – каже водій вантажівки з України Микола.

Штрафи за затримку вантажу у кожного свої, але не менше 200-300 доларів – розповідають водії. Таку суму вони заробляють за місяць. Проте митники запевняють: ажіотажу на українсько-словацькому кордоні немає.

“Поки що збоїв немає. Єдине, що черга протягом суботи-неділі – черга біля 110-115 автомашин, які спостерігались на об’їзній дорозі міста Ужгорода, але уже транспортні засоби в межах ділянки дороги, яка веде безпосередньо до пункту пропуску”, – каже Михайло Кочіш.

Водночас словаки ж планують проводити будівельні роботи аж до 15 листопада. Аби полегшити пересування важкого транспорту, українська сторона запровадить дві черги: ліворуч – для порожніх машин, праворуч – для вантажівок із товаром. Поки всі ці авто як з українського так і з словацького боку зважують на ужгородських вагах.

ВІДЕО

Джерело Закарпаття онлайн

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.