борщ
Борщ - смачно і дорого

14 жовтня. Україна. Індекс борщу виріс за 2 роки в два рази. Про це donbass.ua повідомив координатор Програми споживчих експертиз ІА «Наш продукт» Ігор Каневський.

У той же самий час, офіційна статистика зростання споживчих цін не відображає реальних тенденцій на споживчому ринку. «Дані показників по Держкомстату більш плавні і нижчі в абсолютних числах, ніж ціни реальних закупівель», – сказав Ігор Каневський.

Як зазначив Канівський, це відбувається через те, що держоргани в розрахунку споживчої інфляції не беруть до уваги дані за цінами на сезонні продукти і продукти, першої необхідності. У той час, як статисти враховують ціни на такі продукти, як вафлі, торти, шоколад, крабові палички і інші «важливі продукти», українців хвилює, що сьогодні дорожчають яйця, гречка, молоко, картопля і так далі.

За його словами, офіційна статистика не дає відповідей на питання рядових українців, чому так різко останнім часом подорожчали продукти харчування першої необхідності. «Це відбувається через те, що органи статистики черпають її з джерел, які нічого спільного з реальним життям не мають», – сказав Ігор Каневський. У той же час, одна порція борщу за два роки в абсолютних числах виросла в ціні у два рази.

Джерело Добнас

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.