руки, короста
На Луганщині висока захворюваність на коросту

У 1,1-1,5 рази показники захворюваності коростою (інфекційне паразитарне захворювання шкіри) в Луганській області перевищують середні по країні. Про це повідомляє прес-служба СЕС Луганської області.

У структурі загальної інфекційної патології Луганської області (без грипу та ГРВІ) на частку корости доводилося в окремі роки від 9,1 до 5,4%. За 7 місяців цього року захворюваність на коросту в цілому по області дещо нижче рівня 2009 р., проте, зафіксовано зростання в 10 містах і районах.

У структурі дитячої захворюваності коростою в області, найбільша інтенсивність реєструється у віці від 3 до 6 років. На 2-му місці знаходиться вікова група до 2 років, і 3-є місце займають діти шкільного віку.

В абсолютних цифрах на частку дорослого населення Луганської області припадає від 72 до 61 випадків корости на 100 тис. населення в рік (2003 і 2009 рр.. відповідно). Однак найвищі показники інтенсивності епідемічного процесу щорічно реєструються в дитячій віковій групі від 3 до 6 років (від 139 до 226 випадків на 100 тис. дітей цього віку).

Як відзначають фахівці СЕС, перевалює захворюваність в осінньо-зимовий період року. Так за середньостатистичними даними за 2003-2009 рр.. в області максимальні значення захворюваності припадають на листопад і лютий. Це пов’язано з біологічними особливостями паразита і тривалістю інкубаційного періоду захворювання.

При розподілі кількості зареєстрованих випадків корости в області за місцем проживання хворих встановлено, що захворюваність на коросту у міського населення вище, ніж у жителів сільської місцевості.

Короста – інфекційне паразитарне захворювання шкіри, яке супроводжується нічним свербінням шкіри та розчухами.

Збудник корости Sarcoptes hominis – кліщ, який паразитує у верхніх шарах шкіри. Зараження відбувається при прямому контакті з хворим, а також через предмети, якими користувався хворий (рукавиці, рушники, іграшки та ін.). Інкубаторний період складає 7-10 днів.

Джерело top.lg

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.