Непал, Гітлер, машина
Німецькі дипломати знищували євреїв

24 жовтня. Німеччина. За часів Третього рейху німецький дипломатичний корпус, всупереч офіційній версії, не тільки не намагався відсторонитися від націонал-соціалістів, але, навпаки, активно співпрацював з ними, зокрема, в тому, що стосується знищення євреїв.

Як повідомляє Spiegel, до такого висновку прийшла міжнародна комісія істориків, створена в 2005 році з ініціативи тодішнього міністра закордонних справ Йошки Фішера з метою з’ясувати роль німецького МЗС у період нацистської диктатури.

«Німецький МЗС був злочинною організацією», – підсумував дослідження голова комісії, історик з Магбурга Екхарт Кінець (Eckart Conze). З самого початку правління нацистів міністерство закордонних справ, за словами історика, «брало активну участь у переслідуванні, позбавлення прав, переміщенні і знищенні євреїв».

Як відзначає видання Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung, у берлінських архівах історикам вдалося виявити рахунок за видатками на закордонне відрядження до Белграда і Будапешт німецького дипломата Франца Радемахер (Franz Rademacher) з поміткою: «Ліквідація євреїв в Белграді і переговори з угорськими емісарами в Будапешті».

Історики також встановили, що після війни МЗС витратив чимало зусиль і фінансових коштів для того, щоб приховати факти тісної співпраці з гітлерівським режимом. Крім того, в повоєнні роки в МЗС продовжували працювати дипломати, підозрювані у причетності до нацистських злочинів.

Офіційно доповідь комісії з питання про роль німецького МЗС у часи нацистської диктатури буде представлена в останній тиждень жовтня. Колишній глава міністерства закордонних справ Йошка Фішер уже встиг ознайомитися з дослідженням і назвав його висновки «шокуючими».

Найбільше обурення колишнього міністра викликала діяльність так званого центрального відділу МЗС з правового захисту після 1945 року. За словами Фішера, цей відділ можна було сміливо перейменувати «у відділ з правового захисту злочинців». Зокрема, відділ займався складанням списків німецьких громадян, розшукуваних за кордоном за підозрою в скоєні військових злочинів, з рекомендаціями не їздити до країн, де їм може загрожувати арешт і тюремне ув’язнення.

Джерело Lenty.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.