МВФ
МВФ поліпшив прогноз щодо України

Міжнародний валютний фонд поліпшив свій прогноз відносно перспектив зростання української економіки в 2011 р. Про це свідчать дані опублікованої в середу, 6 жовтня, в американській столиці Вашингтоні прогнозно-аналітичної доповіді МВФ «Перспективи розвитку світової економіки».

Документ підготовлений до традиційних щорічних осінніх зборів керівних органів Міжнародного валютного фонду і Світового банку. Вони пройдуть у Вашингтоні 8-9 жовтня.

Так, експерти МВФ зараз прогнозують зростання української економіки в 2011 р. на рівні 4,5%, тоді як в попередньому прогнозі, опублікованому в квітні поточного року, цей показник складав 4,1%. У підписаному українською владою і затвердженому Радою директорів МВФ 30 липня меморандумі про економічну і фінансову політику, зростання української економіки наступного року прогнозувалося на рівні 4,3%.

Поліпшив МВФ і свої оцінки відносно сальдо поточного балансу України, причому як на нинішній, так і наступний рік. Якщо в квітневій доповіді і в 2010, і 2011 р. негативне сальдо прогнозувалася на рівні 2,3% ВВП (а в меморандумі, відповідно -0,7 і -1,8% ВВП), то на нинішній рік експерти фонду  прогнозують -0,4%, а на наступний –  -1,3% ВВП.

Чекають в МВФ і поліпшення на ринку праці в Україні. Безробіття повинне знизитися з 8,8% в 2010 р. до 7,7% в 2011 р. (у меморандумі закладений прогноз 7,9%).

Єдиний виняток становила інфляція, прогнози відносно якої були переглянуті в гіршу сторону. Так в 2010 р. експерти МВФ чекають прискорення середньорічних темпів інфляції до 10,8% (від 9,8%, прогнозованих на нинішній рік), тоді як згідно квітневому прогнозу ця цифра складала 8,9% (у меморандумі середньорічні темпи зростання споживчих цін наступного року закладені на рівні 11,9%).

Джерело Дзеркало тижня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.