Кустуріца
Емір Кустуріца

10 жовтня. Анталія. Сербський режисер Емір Кустуріца був змушений покинути журі кінофестивалю “Золотий апельсин”, що проходить в ці дні в Анталії. Місцевим мусульманам не сподобалися просербські висловлювання режисера з приводу війни в колишній Югославії.

Організований мерією Анталії кінофестиваль “Золотий апельсин” проходить у Туреччині з 9 по 14 жовтня. Організатори фестивалю запросили в журі Еміра Кустуріцу, проте це викликало невдоволення мусульманської громадськості. Так, на знак протесту проти участі Кустуріци на відкриття фестивалю не приїхав міністр культури Туреччини Ертугрул Гюнай, а відомий турецький кінорежисер Семіх Капланоглу зняв з показу свій фільм “Мед”. Охороні фестивалю в суботу навіть довелося випровадити з залу депутата від партії націоналістів, який дуже активно протестував проти присутності прославленого режисера.

Причиною невдоволення турків стала просербська позиція Кустуріци. Його політичні погляди завжди викликали невдоволення. Зокрема, режисер відомий тим, що є противником розпаду Югославії, і, незважаючи на те, що цієї країни вже не існує, продовжує називати себе югославом. Скандал також викликало зауваження режисера про те, що твердження про згвалтування мусульманських жінок сербами під час балканської війни є перебільшенням. Примітно, що батьки Кустуріци – непрактикуючі мусульмани, а він сам у 2005 році прийняв православ’я.

Через численні протести Кустуріца покинув журі кінофестивалю.

Джерело: AP

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.