Вагітність
Мозок жінки після родів збільшується

23 жовтня. Багато хто вважає, що поведінка жінок після народження дитини сильно змінюється, і вона вже не справляє враження інтелектуалки. Але, всупереч стереотипу, що склався, мозок жінок не зменшується, а – навпаки – збільшується в розмірах.

Вчені з США спростували міф про те, що мозок молодої матері зменшується в розмірах. Насправді все відбувається зовсім навпаки. Маса нової інформації і необхідність постійно навчатися чомусь новому, щоб успішно доглядати за дитиною, стимулює зростання мозку. Чим більше часу і сил мама присвячує своєму малюкові, тим помітніше зростання ключових областей головного мозку. Зокрема, у жінок, які вважали своїх дітей найбільш особливими, ідеальними і красивими, особливо сильно збільшувалися області мозку, пов’язані з материнською мотивацією, задоволенням і управлінням емоціями.

У ході дослідження вчені сканували мозок 19 мам через 2-4 тижні, а також через 3-4 місяці після пологів. У результаті порівняльного аналізу виявилося, що кількість сірої речовини за цей час збільшилася. Особливо це стосувалося областей мозку, відповідальних за мотивацію, винагороду і емоції, почуття, аргументацію та прийняття рішень. Зазвичай у дорослих людей кількість сірої речовини не змінюється так швидко без значних розумових зусиль, наприклад, навчання, травми мозку, захворювання або серйозних змін у житті.

Швидше за все, це явище пов’язане з гормональними змінами і необхідністю долати труднощі, пов’язані з турботою про дитину. Хоча нові дані, на думку вчених, ще потребують підтвердження, вони піднімають цікаві запитання про особливу зв’язку між матір’ю і дитиною.

За матеріалами Zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.