молодь, алкоголь
Східноєвропейська молодь п'є більше ніж їх західні друзі

До недавнього часу вважалося, що молоді люди, що живуть у країнах Східної Європи, стали менше пити. Але, згідно з новими даними, тепер ця тенденція більш характерна для західної молоді, в той час як східна повертається до шкідливих звичок.

Вчені зі Швейцарії провели дослідження і зробили висновок, що в країнах Заходу молодь напивається все рідше, а в країнах Сходу алкоголь знову стає звичним для молодих людей.

«Споживання алкоголю є привабливим елементом способу життя молоді зі Східної Європи. У той же час алкоголь і пияцтво втратили свою привабливість у очах тих, хто раніше пив більше за всіх – молодих людей із Західної Європи та Північної Америки», – розповідають автори роботи.

Висновки були зроблені на підставі аналізу даних, отриманих в результаті опитувань 1997-1998 і 2005-2006 років, в яких взяли участь 78 тисяч хлопців і дівчат у віці 15 років з 7 східноєвропейських і 16 західноєвропейських країн.

У результаті виявилося, що за час дослідження кількість випадків, при яких східноєвропейські підлітки напивалися, збільшилася на 40%, причому, особливо це стосувалося дівчат. З іншого боку, в 13 з 16 Західних країн кількість пиятик серед молоді знизилося на 25%, особливо серед юнаків. Найбільш свідомими виявилися молоді люди з Північної Америки, Скандинавії, Великобританії та Ірландії.

Вчені пояснюють таку тенденцію зміненими соціально-економічними умовами і новими маркетинговими кампаніями, націленими на підлітків східної Європи.

Відзначимо, що недавно Президент України Віктор Янукович назвав українську молодь “пивним поколінням”. А в Росії середній вік вживання алкоголю складає сьогодні 13 років, а 80% молоді п’є алкоголь.

За матеріалами Zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.