Води Дунаю, Дунай
Води України поки що чисті

22 жовтня. Київ. Перевищення санітарних норм вмісту шкідливих речовин в Дунаї на території Одеської області внаслідок аварії на угорському глиноземному заводі станом на ранок п’ятниці, 22 жовтня, не зафіксовано, повідомив заступник міністра МНС України Віталій Романченко.

Раніше експерти МНС давали прогноз, що вода з місця аварії дійде до території Одеської області після 22 жовтня. Токсичні речовини з Угорщини можуть потрапити в ділянку річки Дунай поблизу міста Рені.

“Йде постійний контроль, на сьогоднішній день перевищення санітарних норм вмісту шкідливих речовин немає”, – сказав Романченко на брифінгу в п’ятницю.

Заступник міністра висловив надію на те, що погіршення екологічної ситуації в Одеській області через угорської аварії не буде, оскільки в Угорщині, за його словами, був проведений достатній обсяг очисних робіт. Крім того, від місця аварії до території України досить велика відстань.

У результаті аварії на угорському алюмінієвому заводі в навколишнє середовище вилилося близько 1,1 млн кубометрів токсичних речовин (шламу).

Начальник державної інспекції цивільного захисту та техногенної безпеки Василь Стоєцький повідомив, що в даний час на всій території України проводиться перевірка шламонакопичувачів, дамб, сховищ небезпечних відходів та інших об’єктів, де ймовірні техногенні аварії.

4 жовтня на великому глиноземному комбінаті Ajkai Timfoldgyar Zrt (власник MAL Ztr) в 160 кілометрах на захід від Будапешта стався вибух, який зруйнував греблю резервуара з отруйними відходами – так званим червоним шламом. Після вибуху з резервуара вилилося приблизно 1,1 мільйона кубометрів токсичних речовин.

Джерело РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.