хірурги, лікарі
Міліція посадила в СІЗО трьох хірургів за незаконні пересадки органів

15 жовтня. Київ. Міліція затримали трьох київських медиків, які незаконно проводили трансплантацію людських органів.

Департаментом боротьби з кіберзлочинністю і торгівлею людьми МВС України викрито у злочинній діяльності трьох столичних лікарів. Вони входили до складу транснаціональної організованої злочинної групи, учасники якої протягом тривалого часу займалися торгівлею людьми з України до однієї з пострадянських південних країн, повідомляє прес-служба МВС.

Працівники міліції встановили, що ескулапи з метою вилучення нирок для подальшої трансплантації заможним реципієнтам безпосередньо, експлуатували донорів у вигляді вилучення органів. Встановлено, що реципієнтами були переважно заможні громадяни іншої країни, в яку масово імігрували українці на початку 90-х. За операцію з трансплантації здорової нирки вони  платили організаторам групи від $100 до $200 тис.

За рахунок здійснення протиправної діяльності злочинцям вдалось накопичити значні грошові кошти.

Наразі встановлено понад тридцять потерпілих від злочинної діяльності цієї групи. Серед них громадяни України, Молдови та Узбекистану, які були продані за кордон. Назад на батьківщину вони повернулись вже без нирки, ставши таким чином інвалідність.

Серед потерпілих українців мешканці Кіровоградської, Чернівецької, Київської, Донецької, Запорізької, Миколаївської та Хмельницької областей нашої держави, з якими працівниками ДБКТЛ МВС України вже проведели відповідні впізнання, допити, очні ставки.

Двом лікарям однієї з провідних медичних установ столиці та ще одному їхньому колишньому колезі, пред’явлено обвинувачення у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.149 (торгівля або інша незаконна угода щодо людини) Кримінального кодексу України. Покарання, передбачене цією статтею – до 12 років позбавлення волі.

Медики потрапили до ізолятора тимчасового тримання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.