Володимир Гройсман

16 жовтня. Вінниця. У квартирі координатора Вінницької правозахисної групи Дмитра Гройсмана був проведений обшук. Він проводився за постановою судді Ленінського району Вінниці, повідомляє Українська Гельсінська спілка з прав людини.

Обшук проводить міліція в рамках розслідування кримінальної справи, порушеної за поширення порнографії через блог Гройсмана.

Мова йде про пост у блозі від 2 травня, в якому розміщений скандальний ролик про російських опозиціонерів.

“Перевернувши квартиру догори дном, міліціянти таки знайшли те, що шукали, і радісно під акт вилучили листівки німецького фонду з боротьби зі СНІДом, що пропагують безпечний секс”, – коментує Дмитро Гройсман у своєму блозі результати обшуку.

Поряд з квартирою розташований офіс Вінницької правозахисної групи. Під час обшуку були вилучені всі носії інформації, документи та інші предмети.

На думку правозахисників, оскільки сам ролик є легко доступним і поширений на відеосайті іншою людиною, то швидше за все, мова йде про формальну причину для доступу до інформації, що у правозахисної групи.

“Вилучили абсолютно всі комп’ютери (системні блоки) Вінницької правозахисної групи, всю фінансову документацію, абсолютно всі паперові файли біженців та шукачів притулку, яких було близько 400. Ніхто не проводив опис полистово, вказували лише загальну кількість аркушів у папці.

Сам Гройсман стверджує, що мова може йти про вилучення документів біженців чи жертв тортур, що зверталися до Вінницької правозахисної групи за захистом. “Це і було головною ціллю їх приходу, це абсолютно очевидно”, – пише він у своєму блозі.

На думку Гройсмана, обшук організовано за наказом керівника Вінницької міліції. “Мотив особистої помсти начальника Вінницької обласної міліції генерал-майора міліції, заслуженого юриста України Валерія Ноніка підтверджується з новою силою”, – заявив він.

Сам Гройсман зараз перебуває у відрядженні в Києві.

Джерело tochka.net

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.