Microsoft
Microsoft

11 жовтня. Фото. Відомо, що корпорація Microsoft приділяє велику увагу різним інноваційним методиками і технологіями, що полегшують взаємодію людини і комп’ютера. Наприклад, в ігровій системі Kinect для Xbox 360 знайшла втілення концепція “контролер без контролера”, коли користувач взаємодіє з консоллю через усні команди, рухи і жести.

Ще одним цікавим проектом підрозділу Microsoft Research, повідомлення про який нещодавно з’явилися в мережевих ЗМІ, є так званий ношений контролер на базі технології електроміографії (Wearable Electromyography-Based (EMG) Controller). Суть його полягає у використанні бездротових EMG датчиків, що кріпляться на тілі людини і вимірюють біоелектричні потенціали.

Подібні потенціали виникають у скелетних м’язах при порушенні м’язових волокон, яке відбувається при будь-якому русі. Реєструючи електричну активність м’язів, і обробляючи ці дані за допомогою спеціального програмного забезпечення, можна отримати докладну картину всіх рухів користувача. Така методика давно і успішно застосовується в медицині, а в недалекому майбутньому, можливо, ми побачимо цілі інтерфейсні системи, засновані на принципі електроміографії, що дозволяють управляти комп’ютером без звичних периферійних пристроїв.

креслення, людина
Microsoft удосконалює способи керування комп'ютером

Джерело Ferra