Дмитро Медведєв
Медведєв розраховує на продовження хороших стосунків з Німеччиною

Президент Росії Дмитро Медведєв направив вітання президентові і канцлеру Німеччини Крістіану Вульфу і Ангелі Меркель з нагоди національного свята – Дня німецької єдності, повідомила прес-служба Кремля.

У привітанні, зокрема, говориться, що “процес об’єднання Німеччини, в який наша країна внесла ключовий внесок, має неминуще історичне значення не тільки для німецького народу, але й для всієї Європи”.

“Вважаю, що вже тоді був закладений фундамент нинішнього російсько-німецького стратегічного партнерства”, – зазначив Медведєв.

Він підкреслив, що “сьогодні у двосторонніх відносинах успішно реалізується багатий потенціал взаємовигідного плідної співпраці”.

“Впевнено розвиваються багатопланові ділові, наукові та культурно-гуманітарні зв’язки, результативно просуваються масштабні проекти в пріоритетних галузях”, – йдеться у привітанні.

Глава держави заявив, що в Росії високо цінують “ефективну взаємодію Росії і Німеччини на міжнародній арені, сприяє зміцненню глобальної та регіональної стабільності та безпеки”.

“Яскравим свідченням конструктивного характеру нашого стратегічного партнерства стали позитивні підсумки чергового раунду Міждержавних консультацій, що відбулися в липні цього року в Єкатеринбурзі. Розраховую на продовження довірчого діалогу на вищому рівні, в тому числі в рамках майбутніх переговорів у Москві і Довілі”, – зазначив Медведєв.

Німеччину також привітав Президент США. У заяві Барака Обами підкреслюється, що Німеччина одна з надійних друзів і найближчих союзників США. Він зазначив також мужність і стійкість громадян, завдяки яким вдалося прискорити падіння Берлінської стіни.

Нагадаємо, 3-го жовтня 1990 року – через 11 місяців після руйнування стіни – НДР офіційно возз’єдналася з Федеративною республікою Німеччина.

Центром нинішніх урочистостей з нагоди цієї події крім Берліна стане Бремен. Очікуються виступи президента країни Крістіана Вульфа і канцлера Німеччини Ангели Меркель.

За матеріалами ИТАР-ТАСС, Радіо Свобода

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.