малюк, новонароджений, роди, лікарня
Малюкам краще спати на спині, щоб не задихнутися

23 жовтня. Експерти попереджають: коли дитина спить на животі, значно збільшується ризик синдрому раптової смерті. У цьому положенні знижується артеріальний тиск і підвищується серцебиття у порівнянні з тими ж параметрами уві сні лежачи на спині.

Синдром ризику раптової смерті немовлят стосується в основному малюків у віці 2-4 місяців. У цей час експерти рекомендують класти дітей на спину. У ході дослідження вони спостерігали за 40 дітьми, які спали як на животі, так і на спині. У положенні на животі кров’яний тиск у дітей знижувався на 5%, в результаті чого в мозок дитини надходило менше кисню. Однак, визнають вчені, тиск впав зовсім незначно.

У дослідженні взяли участь здорові діти, що народилися у термін, і якщо результати роботи застосувати до недоношених дітей, або малюків з проблемним тиском, вони можуть насторожити. Якщо ослаблене немовля зі зниженим тиском спить на спині і у нього виникнуть проблеми з диханням, ризик того, що він не зможе вчасно прокинутися, підвищується.

Також, експерти побоюються, що, якщо голова маляти повернена в один бік, артерії, що ведуть до головного мозку, можуть здавлювати, від чого мозок недоотримує кисень.

Синдром раптової дитячої смерті, коли дитина задихається уві сні, характерний для малюків у віці до одного року, і до цих пір учені не знають, з чим він пов’язаний. Хоча малюки краще сплять на животі, експерти вважають, що, щоб уникнути ризику, краще укладати немовлят спати на спину.

Джерело Zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.