Сон - вся справа у генах

28 жовтня. США. Якщо ви любите подовше поспати або повалятися в ліжку посеред білого дня, тепер у вас для цього є відмінне виправдання. Ген, який присутній в генотипі 30% населення, може вказувати на схильність до втоми, сонливості і поганого самопочуття, особливо в результаті недосипання.

Вчені з університету Пенсільванії провели експерименти за участю 129 осіб, у 37 з яких був присутній цей генний варіант. У ході дослідження експерти спостерігали за якістю сну випробовуваних, відзначали їхнє самопочуття і проводили тести на пам’ять і здатність зберігати бадьорий стан днем.

У результаті виявилося, що володарі гена відчували сонливість і втому незалежно від того, виспалися вони напередодні, чи ні. Також, їх сон, як правило, більш фрагментований, ніж сон людей без цієї генетичної особливості. Крім цього, вони відчувають менше потреби спати всю ніч і проводять менше часу в глибокому сні.

Ця робота підтвердила, що гени відіграють ключову роль у тому, як ми реагуємо на брак сну. «Найчастіше люди засуджують тих, хто спить до полудня, звинувачуючи їх в ліні. Проте їм слід знати, що, якщо хтось більш сонливий, ніж вони, в цьому можуть бути винні їхні гени », – захищають лежебоків вчені.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.