Львівський оперний театр
Львівському оперному театру 110 років

15 жовтня. Львів. Львівський національний академічний театр опери та балету ім. Соломії Крушельницької святкує цього року 110-річчя.

Керівництво області, зокрема голова Львівської ОДА Василь Горбаль привітав директора театру Тадея Едера та весь творчий колектив.

Він звернув увагу на архітектуру будівлі театру, який є одним з найкрасивіших у Європі.

“Але театр не був би театром, а будівля, хоч і красива, була б порожньою та пустою, якби не ваш славний творчий, музичний колектив театру: солісти, балетна трупа, хор, симфонічний оркестр. Адже ви постійно турбуєтесь про збереження сценічного життя української оперної і балетної класики. Важливо підкреслити, що такої кількості українських вистав немає в жодному аналогічному театрі України”, – відзначив Василь Горбаль.

Він пригадав світові прем’єри Львівської опери – постановки балету «Повернення Баттерфляй» та опери «Мойсей» Мирослава Скорика, що відбулася у дні візиту Святішого Отця Івана Павла ІІ в Україну у 2001 році, повідомляє прес-служба Львівської ОДА.

“У квітні 2006 року відбулося перше виконання європейської опери у мусульманському світі: трупа Львівського оперного театру під керуванням головного диригента Михайла Дутчака виконала оперу Джузеппе Верді «Травіата» у Катарі”, – зауважив голова Львівської ОДА.

“Адже опери йдуть мовою оригіналу (італійською, французькою, російською, польською), щорічно проводиться міжнародний фестиваль оперного мистецтва імені Соломії Крушельницької, який розкриває нові таланти та дає поштовх до подальшого розвитку культурно-мистецького життя в Україні. В умовах недостатнього грошового фінансування ви з кожним роком підвищуєте свій високий виконавський та майстерний рівень”, – висловив своє здивування керівник Львівщини.

Василь Горбаль запевнив, що влада буде всіляко допомагати у вирішенні щоденних потреб та проблем Львівського оперного театру.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.