Львівський оперний театр
Львів можуть виключити зі списку ЮНЕСКО

30 жовтня. Львів. Протягом 2008-2010 років інспекція Державного архітектурно-будівельного контролю у Львові без погодження з Державною службою з питань національної культурної спадщини видала близько 120 дозволів на виконання будівельних робіт в межах територій, на яких розташовані пам’ятки архітектури національного значення.

Про це повідомив під час наради в облдержадміністрації голова Держкультурспадщини Андрій Вінграновський, передає прес-служба Львівської ОДА.

«Зважаючи на те, що такі дії є грубим порушенням чинного законодавства, Держкультурспадщини вимагає відкликати ці дозволи», – зазначив він.

Андрій Вінграновський нагадав також про рішення №34 Комітету збереження світової спадщини ЮНЕСКО щодо Львова.

«Організація висловила стурбованість з приводу загального стану збереження історичної забудови, зокрема, серйозних змін у міській забудові та значної загрози пам’яткам, цілісності та автентичності історичних будівель. ЮНЕСКО вимагає від органів державної влади негайно припинити всі роботи у зоні історичного ареалу. Якщо ці вимоги не будуть виконані, то Львів можуть виключити зі Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, що негативно вплине на авторитет України загалом», – додав керівник Держкультурспадщини.

За словами заступника голови Львівської облдержадміністрації Володимира Губицького, ОДА створить спеціальну комісію, члени якої проведуть інвентаризацію всіх об’єктів, які зводяться без погодження з Держкультурспадщини.

«Де будуть виявлені порушення – роботи будуть припинені до їх усунення», – додав заступник керівника області.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.