Ходорковський і Платон Лєбєдєв
Лише 8% росіян вірить у справедливість процесу Ходорковського і Платона Лєбєдєва

Більшість росіян, що стежать за судовим процесом у справі ЮКОСа, впевнені, що доля Ходорковського і Лебедєва вирішується «в коридорах влади», а не в суді, йдеться в дослідженні Левада-Центр.

Згідно з опитуванням, 63% респондентів, що стежать за процесом, вважають, що доля фігурантів справи ЮКОСа вирішується «в коридорах влади».

При цьому, 63% всіх опитаних не можуть відповісти на питання про переконливість доказів прокуратури у винності Ходорковського і Лебедєва. При цьому 24% респондентів говорять, що їх швидше переконують докази захисту, і лише 12% схильні вірити звинуваченням.

За результатами дослідження, 18% росіян вірять в те, що мотивом для другої кримінальної справи стало бажання обмежити вплив Ходорковського на громадське та політичне життя країни, 13% вважають особисту неприязнь до співвласників ЮКОСа з боку «конкретних високопоставлених державних чиновників» головною причиною для кримінального переслідування, а 14% кажуть, що підприємців переслідують через бажання “зберегти активи ЮКОСа в руках тих людей, кому вони перейшли”.

При цьому, тільки 8% стверджують, що справу проти Ходорковського і Лебедєва було порушено через «прагнення до відновлення законності і справедливості».

Левада-Центр повідомляє, що в даний час за процесом з тим або іншим ступенем уваги стежить лише 15% росіян. В опитуванні, що пройшло у вересні 2010 року, взяли участь 1600 росіян у віці від 18 років.

Джерело Газета.Ру

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.