Путін і Медведєв
Путін і Медведєв створять новий світ відносин з Європою і США

26 жовтня. На початку 1990-х Росія намагалася шантажувати Захід, погрожуючи взяти курс на Схід, тепер же вона, навпаки, зближується з Європою, тому що не має альтернативи, пише Les Echos.

“Москва вже більше не прагне “розділяти, щоб панувати”. Холодна війна для неї залишилася в минулому. Зближення з Вашингтоном багато в чому передувало зближення з Парижем і Берліном”, – констатує радник при французькому Інституті міжнародних відносин (IFRI) Домінік Моїзі.

“Росія зближується з Заходом тому, що відчуває себе сильнішою в діалозі з Вашингтоном, Парижем, Берліном, а також усвідомлює своє непоправне відставання від Китаю. Росії потрібні інвестори Заходу, особливо Європи. А для них Росія – привабливий партнер. Режим Путіна сильний як ніколи”, – відзначає Моїзі.

Ні в кого немає сумнівів у тому, що в 2012 році Путін знову прийде до влади, вважає автор статті.

“Москва не ризикує і вже зараз готує вибори, на яких надзвичайно популярний Путін не може не перемогти. На ключові посади – від президента Татарстану до московського мера – поставлені вірні люди. Більш впевнена в собі Росія усвідомлює труднощі Америки і слабкості Євросоюзу. Баланс довіри змістився на Схід, але не до Росії, а в Китай. Демографічна ситуація трагічно ілюструє цю проблему, а “чорний нарцисизм” російської душі тільки посилюється”, – відзначає газета.

Щоб створити противагу Китаю, який обігнав її за всіма показниками, Росія знову орієнтується на Європу.

“Росія від Москви до Казані пробуджується і йде назустріч Європі, яка робить вибір на користь багатополярності з трьома центрами тяжіння: Євросоюзом, Росією і Туреччиною. Таке зближення Росії і Європи за посередництва Франції та Німеччини говорить про вступ в новий світ, де домінування НАТО та Євросоюзу прийшов кінець. Цей новий світ – результат відносного відсторонення Америки від Європи та зростаючого відсторонення великих європейських країн від ЄС. При такій зміненій розстановці сил у Росії на руках з’являються нові карти”, – робить висновок автор.

За матеріалами Les Echos

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.