Іран
Ірану пророкують крах економіки

У конфіденційній доповіді, представленій в кінці вересня духовному лідерові іранського режиму аятолли Алі Хаменеі, йдеться про небезпеку економічного краху, який може настати в країні протягом року, повідомляє Les Echos.

У доповіді, яка потрапила в розпорядження видання, складеній економістами Центрального банку та міністерств економіки і нафти Ірану, зізнається, що санкції ООН, США і ЄС важко б’ють по торгівлі, фінансовому і нафтовому секторі країни. Призупинення іноземних інвестицій у нафтовий сектор уже привела до зниження видобутку. Забезпечення бензином стає все більш проблематичним, після припинення поставок з Туреччини, Індії, Швейцарії і Росії паливо поступає з Туркменії, Китаю, Венесуели та контрабандою – з Іраку.

Слідом за Caterpillar, Toyota, Daimler і Hewlett-Packard призупинили роботу Kia і Thyssen. Страхові компанії Allianz, Munich Ré і Lloyds відмовляються страхувати вантажі і літаки, що прямують у Іран, а фінансування зовнішньої торгівлі вкрай ускладнене через відмову західних банків мати справу з Іраном. Банки ОАЕ, через які здійснюється половина іранського імпорту, припинили контакти з Іраном, що призвело до нестачі доларів і різкого падіння курсу національної валюти. Крім того, режим попередив, що всі протести проти припинення дотацій на продукти харчування і паливо будуть придушуватися.

Автори доповіді рекомендують аятолі прийняти “радикальні заходи з метою уникнення важкої кризи”. На їхню думку, необхідно “терміново переорієнтувати зовнішню торгівлю” на Китай, Росію та Індію, “збільшити запаси продовольства і палива” і конвертувати резерви Центробанку в інші валюти, крім євро і долара, наприклад, юані, пише кореспондент Ів Будрійон.

Джерело: Les Echos

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.