Медведєв, Путін
Вони не дають жодних шансів...

Російська опозиція, піддається адміністративному та поліцейському тиску, вже багато років стоїть перед дилемою, як виражати свій протест: діяти розрізнено або об’єднатися, подолавши конфлікти его? Як зазначає Le Monde, всі попередні спроби дійти згоди провалилися.

16 вересня чотири опозиційних лідера оголосили про створення коаліції “За Росію без свавілля і корупції” для участі у парламентських виборах 2011 року і висунення єдиного кандидата на президентських виборах 2012 року. Руху, популярність якого, згідно з опитуваннями, дуже низька, треба ще подолати головну перешкоду – офіційну реєстрацію, і це визнає один з його лідерів, екс-прем’єр Михайло Касьянов, 6 жовтня зустрічався в Парижі з міністром закордонних справ Франції Бернаром Кушнером. Як повідомляє видання, “він закликав європейців чинити тиск на Москву в питанні дотримання демократичних норм”. “Росії вже вистачить революцій, – сказав Касьянов в інтерв’ю Le Monde. – Необхідно натиснути на владу, щоб вона поважала конституцію, вільні вибори і право на створення політичних партій”.

Касьянов вважає “небезпечною” нову європейську політику по відношенню до Росії, сфокусовану на економічних інтересах. “Європейські країни повинні ставитися до Росії  так, як вони ставляться один з одним, – підкреслив він. – Ми – члени Ради Європи, і на нас лежать відповідні зобов’язання. Якщо право на вільні вибори не дотримується, треба виключити Росію з Ради”.

Михайло Касьянов визнав, що росіян важко мобілізувати проти режиму, незважаючи на кризу. “Люди сімдесят років жили в страху. У більшості з нас на генетичному рівні зберігається страх перед КДБ, ми боїмося, що нас вважатимуть опозиціонерами. 5 тисяч людей на вулицях Москви – це як 100 тисяч в Парижі!” – Цитує газета.

Джерело: Le Monde

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.