Рада Безпеки ООН
ООН очікують реформи

Про реформу ООН говорять уже 20 років, але результатів поки немає. У двері закритого клубу Радбезу ООН стукають країни, що швидко розвиваються, які незадоволені сьогоднішнім порядком, пише Le Monde.

Існують різні сценарії реформи ООН, проте за вимогами окремих країн і груп ховаються взаємовиключні цілі, які роблять будь-які зміни неможливими, йдеться в редакційній статті.

“Незважаючи на гарні слова на захист реформи, “п’ятеро великих” (постійні члени Ради безпеки ООН, що володіють правом вето: США, Великобританія, Франція, Росія, Китай) не збираються відмовлятися від своїх прерогатив. Британці і французи не допускають можливості передати свої місця Євросоюзу . Китай противиться вступу Японії і Бразилії”, – констатує газета.

“Реформа системи світового управління – масштабна операція, де першочергову роль відіграє захист національних інтересів. Підсумком може стати набір спеціалізованих інстанцій на зразок G8 і G20, що представляють собою дискусійні майданчики. Але їх ефективність буде дуже відносна. Тим не менш, закінчення холодної війни, потрясіння, викликані глобалізацією, а також зростаючі амбіції і вага Індії, Бразилії, ПАР та інших країн роблять це завдання невідкладним”, – резюмує газета.

Джерело: Le Monde

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.