Медведєв, Меркель, Саркозі
Європа мріє про трійку

Майбутня зустріч Дмитра Медведєва, Ангели Меркель і Ніколя Саркозі в Довілі повинна конкретизувати нову стратегію розвитку Європи, яка, на думку її прихильників, покликана ознаменувати радикальний поворот для всього континенту, пише оглядач Le Figaro Alain Barluet.

Автор нагадує, що схожа зустріч мала місце в 2003 році, коли Володимир Путін, Жак Ширак і Герхард Шредер разом виступили проти британо-американської кампанії в Іраку. Але говорити про те, що майбутня зустріч може покласти початок новим відносинам, можливо тому, що нинішнє зближення засноване не на негативній (антиамериканській) мобілізації, як в 2003 році, а на конструктивних устремліннях, начисто виключають протиставлення інших полюсах глобалізації, підкреслює Alain Barluet.

Франція повернулася в структури командування НАТО, у Німеччині до влади прийшли ліберально-консервативні праві, а в Росії Путін, “хоча і продовжує грати вирішальну роль, але дає своєму президентові-лібералові Дмитру Медведєву висловлювати реформаторські ідеї в сфері економіки, що контрастують з китайським синдромом найзатятіших московських націонал-консерваторів”. “Іншими словами, ми перейшли від глобальних гучних амбіцій до істинно-стратегічних”, – вважає Alain Barluet. Як тільки російські керівники усвідомили масштаб необхідних реформ і розвіялася небезпечна ілюзія “сп’яніння природними ресурсами”, пише автор, вся російська стратегія модернізації зосередилася винятково на Європі.

Очевидно, що сьогодні Росію, Францію та Німеччину “об’єднує загальна тривога і страх втратити вплив у світі перед обличчям США і Китаю”. В активі кожної з країн є реальні досягнення, але для справжнього успіху необхідне об’єднання зусиль як в індустріальній, так і в геополітичній сфері, переконаний автор статті.

Джерело: Le Figaro

Comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.