Ніколя Саркозі
Ніколя Саркозі

Франції зіткнулася з дефіцитом палива у зв’язку зі страйками, і, як повідомляє Le Figaro, Ніколя Саркозі сьогодні перейшов від слів до справи: на ранковому засіданні ради міністрів президент Франції зажадав розблокувати всі паливні сховища. “Якщо швидко не покласти край безладам, мета яких – паралізувати країну, вони можуть позначитися на зайнятості, порушивши нормальний ритм економічної діяльності”, – попередив глава республіки.

У свою чергу, глава МВС Франції Бріс Ортефе нагадав, що “право на страйк не дає права заважати іншим працювати і пересуватися, і ми не дозволимо блокувати країну і продовжимо розблокувати сховища”, наводить його слова газета.

Отже, уряд стоїть на своєму, резюмує кореспондент Марін Рабро. За інформацією МВС, 21 склад пального вже розблоковано, тоді як захід країни загрожує браку палива. Правляча партія “Союз за народну єдність” одностайно підтримала Ніколя Саркозі, проте мобілізація профспілок і страйкуючих не слабшає: за інформацією газети, деякі з розблокованих сховищ знову опинилися в оточенні, нові були взяті штурмом. Сьогодні вранці виявився заблокований склад, що постачає пальним аеропорти Ніцци, Марселя, Ліона і бази ВПС.

В умовах, коли 4 тис. заправок позбавлені палива, прем’єр-міністр Франсуа Фійон оголосив про перерозподіл запасів палива з метою нормалізації ситуації до кінця тижня.

За визнанням генерального секретаря Конфедерації малого та середнього бізнесу Жан-Ода дю Месніль дю Бюіссона, багато жителів уже не в змозі дістатися до місця роботи. Така ситуація, за його словами, може призвести до зниження обсягів або зупинки виробництва, пише газета.

Джерело: Le Figaro

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.