Ніколя Саркозі
Саркозі переміг

У старій Франції з’явилося щось нове: коли непопулярна реформа збирає на вулиці сотні тисяч маніфестантів, влада більше не здається і маніфестантам набридає протестувати, пише Le Figaro. “Ніколя Саркозі не впадає в ейфорію, і він має рацію. Але це його незаперечна перемога”, – констатує автор редакційного коментаря Поль-Анрі дю Ламбер.

Критикуючи пенсійну реформу, соціалісти часто підкреслюють, що Саркозі не говорив про неї в ході передвиборчої кампанії, продовжує видання. Але тоді не було і фінансової кризи, яка зробила невідкладною необхідність у цій реформі. “Хіба можна дорікати керівника в тому, що він зробив висновки з непередбаченого катаклізму, що стався в його правлінні?” – пише дю Ламбер. Звичайно, Саркозі міг відкласти вирішення пенсійної проблеми до 2012 року, але не став, тому що це суперечить його принципам.

Є шанс, що епізод з пенсійною реформою послужить стимулом для мобілізації табору Саркозі, вважає видання. Президент продемонстрував відповідальність, рішучість і не дав себе залякати, але ж саме цього вимагає електорат правих. Втім, поки не можна судити про те, чи позначиться нинішній успіх на виборах 2012 року, говориться в статті. “Ніде не написано, що непопулярна реформа допомагає перемогти на виборах. Але нам уже відомі випадки, коли влада, що відступала перед вулицею, програвала”, – резюмує Le Figaro.
Джерело Le Figaro

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.