Москва, затори
Москва - столиця всіляких надлишків

За даними недавнього опитування ВЦВГД, пробки і погані дороги – головне джерело неспокою 42% москвичів: жителі 10-мільйонного мегаполісу змушені щодня простоювати в пробках в середньому по 3 години, пише Le Figaro. У своїй інавгураційній промові в міському парламенті новий мер Москви Сергій Собянін обіцяв зайнятися проблемами організації дорожнього руху в місті.

За визнанням директора НДІ транспорту і дорожнього господарства Михайла Блінкіна, головні причини пробок – неправильна організація транспортних потоків, де практично відсутня можливість лівого повороту, і загальне і рідко каране нехтування правилами дорожнього руху. “До перебудови було дуже мало машин, і пріоритет був за розвитком громадського транспорту. Але за останні 15 років автопарк і щільність забудови багаторазово збільшилися. З’явилося невідповідність між площею, відведеної під дороги, і площею забудови”, – наводить його слова видання. Найяскравіший приклад такого неупорядкованого будівництва – діловий квартал Москва-Сіті, створення якого Собянін назвав “помилкою”, але визнав необхідність довести проект до кінця, одночасно продумавши транспортну інфраструктуру.

“На відміну від вишуканого Санкт-Петербурга, Москва, на перший погляд, начисто позбавлена шарму, – ділиться московський кореспондент видання. – Так, у Кадашевской слободі чудову Воскресенську церкву затуляють елітні будинки, поряд з якими припарковані розкішні джипи. Юрій Лужков, котрий вважав себе людиною творчою, завжди намагався поєднувати власні фінансові інтереси і пристрасть до помпезного мистецтва”. Московські магазини працюють навіть по ночах, а реклама заполонила вулиці, розповідає П’єр Авріль, цитуючи у статті обурене висловлювання викладачки російської мови з Санкт-Петебурзі: “У москвичів в очах – одні долари”.

Гроші в Москві завжди текли рікою, при цьому 20% ліфтів у місті не працюють, а водопровідні труби давно вимагають заміни. Москва, як магніт, притягує іммігрантів з Центральної Азії, і новий мер має намір впорядкувати цей потік, відзначає газета. Число будівництв має скоротитися, а соціальні пільги будуть збережені. Витрати на розвиток Москви, за словами Собяніна, будуть контролюватися для боротьби з “бюрократією та корупцією” – бідами, властивими в Росії не лише столиці.

Джерело: Le Figaro

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.