Усама бен Ладен
НАТО знайшло бен Ладена

Останні загрози бен Ладена на адресу Франції показують, що терористична війна залишається небезпечним викликом для західних країн, пише в редакційній статті Le Figaro оглядач П’єр Русселен. “Аудіозвернення, поширене за посередництва” Аль-Джазіри “, підтверджує прагнення джихадистського руху здійснювати свої теракти під прапором радикальної ідеології в спробі мобілізувати мусульман всього світу”, – підкреслює видання.

Після терактів у Нью-Йорку, Мадриді і Лондоні “Аль-Каїда” не здійснювала гучних операцій на Заході, арабським країнам до цих пір теж вдавалося протистояти наступу ісламістів. “Відсутність результатів на цих двох фронтах істотно послабило вплив “Аль-Каїди” на свою аудиторію, – підкреслює Le Figaro. – Послання бен Ладена покликані протистояти такій втраті впливу в мусульманському світі, представляючи іслам жертвою атаки з боку Заходу, на яку він має право дати відповідь”. Франція, як і Данія після публікації карикатур на пророка Мухаммеда, перетворилася в мішень “Аль-Каїди” після введеного 14 вересня заборони на носіння паранджі. Своїми погрозами лідер угруповання виражає схвалення захопленню в заручники п’яти французів у Нігері, вважає видання.

“Якщо практична роль бен Ладена, що сховався в пакистанських горах, незначна, то його медіавплив досі значний. Міжнародна терористична організація майстерно використовує механізми піару. Це пастка, виходу з якої Захід поки не знайшов”, – резюмує видання.

Джерело Le Figaro

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.