Росія, Кремль
"Чорний список" найбільш корумпованих регіонів Росії

Громадська організація “Ділова Росія” за дорученням Кремля склала список найбільш корумпованих російських регіонів. Відповідно до цього рейтингу, сприятливих кліматом для інвестицій сьогодні в Росії можуть похвалитися Калузька, Володимирська, Новосибірська, Білгородська області і Татарстан.

Зате Москва, Московська, Омська, Волгоградська області і Алтайський край потрапили в “чорний список”: для них характерні відсутність інфраструктури, негостинності місцевих адміністрацій і всепроникна корупція. Як повідомляє Le Figaro, голова уряду РФ Володимир Путін на зустрічі з представниками “Ділової Росії” підкреслив необхідність поліпшення ділового клімату, згадавши, зокрема, про створення податкових пільг.

“Але значно більше фінансових преференцій підприємцям необхідні стабільні правові рамки. Сьогодні жоден діловий форум в Росії не обходиться без того, щоб який-небудь іноземний інвестор – як правило, з англосаксонських країн, – не поставив уряду питання про настирливу проблему корупції”, – відзначає кореспондент П’єр Авріль. Російська влада намагаються применшити масштаби цього явища і вигородити еліти. Віце-прем’єр Ігор Шувалов визнав, що в Росії повністю відсутня повага до закону, як серед простих громадян, так і серед представників держави.

“Ділова Росія” має намір створити сайт (робочий варіант назви – “далвзятку.ру”), де можна буде анонімно повідомити про факт хабара. “Ця ініціатива була стримано зустрінута урядом, які побоюються, що чиновники з-за анонімних і бездоказових доносів можуть бути кинуті на розтерзання громадській думці, як це траплялося в радянську епоху”, – відзначає газета.

Джерело: Le Figaro

Comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.