Андрій Гейм
Андрій Гейм вважає дурістю ініціативи Росії щодо запрошення його на роботу

Лауреат Нобелівської премії 2010 року з фізики Андрій Гейм відмовився працювати у фонді «Сколково», повідомляє «Російська служба новин». Вчений відзначив, що про намір Росії запросити його працювати в Сколково він «не знає і знати не хоче».

«Мене це ніяк не цікавить. У мене немає російського громадянства, я громадянин Голландії, там у вас люди що – з глузду з’їхали зовсім? Вважають, що якщо вони комусь відсипаючи мішок золота, то можна всіх запросити?», – заявив він.

За його словами, графен міг бути створений і в Росії, проте «шанси його створення були 1 з 1000 – в порівнянні з тим, що можна було зробити за кордоном». З цієї причини фізик і прийняв рішення виїхати працювати за кордон.

Скептично поставився Гейм і до спроби створити з Сколково другу Кремнієву долину.

«Я думаю, кремнієвого Сколково ніколи не вийде. Для мене це звучить так само, як якщо б у 90-х роках стали створювати електровакумне Сколково, коли вже потяг давно пішов від вакуумних ламп до транзисторів. Так і тут», – зазначив він.

На його думку, прагнення Росії інвестувати в науку зрозуміло і його можна тільки вітати, однак «хороші починання спускаються зверху, а потім вони через тисячу вітряних млинів проходять, і ці Дон Кіхоти з уряду закінчують одним і тим же – що вийшло, як завжди».

Раніше керівник департаменту міжнародного співробітництва фонду «Сколково» Олексій Ситников заявив журналістам про намір запросити нобелівських лауреатів з фізики Андрія Гейма і Костянтина Новосьолова до участі в проекті.

Вихованці російської наукової школи Андрій Гейм і Костянтин Новосьолов, які працюють сьогодні у Великобританії, 5 жовтня удостоєні Нобелівської премії в галузі фізики за 2010 рік за створення найтоншого в світі вуглецевого матеріалу – графену.

За матеріалами Газета.Ру

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.