гра
"Стрілялка" про Берлінську стіну розізлила Німеччину

Студент з Німеччини створив комп’ютерну “стрілялку”, де гравці зможуть приміряти на себе роль прикордонників НДР, розстрілюючи політичних біженців, чим викликав обурення родичів жертв комуністичного режиму.

Гра Йенса Штобера називається “1378” – саме стільки кілометрів у довжину становив кордон між Східною і Західною Німеччиною під час холодної війни.

Вибираючи собі “прикордонника”, гравець намагається застрелити якомога більше втікачів з НДР на Захід. Проте в кінці гри старанний солдат переноситься в 2000 рік, де відбувається суд. Також можна грати за “перебіжчика” і спробувати провести його через стіну, ризикуючи бути заарештованим чи застреленим на місці.

“Це новий спосіб заохотити інтерес молоді до сучасної історії Німеччини”, – запевняє 23-річний творець шутера, вихід якого призначено на день 20-ї річниці об’єднання Німеччини.

Однак члени Федерального фонду вивчення диктатури Соціалістичної єдиної партії Німеччини сумніваються, що розстрілюючи втікачів, молоді люди почерпнуть щось повчальне.

“В остаточному підсумку це чергова “стрілялка“, розрахована на одного гравця, яка нездатна дати якийсь історичний контекст”, – повідомив представник Фонду Дітріх Вольф.

Асоціація жертв комуністичної тиранії висловилася ще жорсткіше, назвавши гру “знущанням над жертвами”.

“Розстріли біля стіни не були грою: вони зруйнували життя і сім’ї людей. А гравці навіть не зрозуміють це”, – повідомив Теодор Меттрап з Асоціації.

З моменту зведення Берлінської стіни в 1961 році близько 1 тисяча мешканців НДР були вбиті при спробі перетнути кордон. Прикордонникам було наказано стріляти на поразку по всіх втікачам без винятку. Останнім застреленим при спробі перебратися через стіну став Кріс Геффрой в лютому 1989 року.

Джерело Reuters

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.