бджоли
Сумна новина для екс-президента: бджіл у світі стає все менше

8 жовтня. Європа. Все більше бджолярів світу констатують зникнення колоній бджіл. У США 25% бджіл зникли за 2006 – 2007 роки. А в деяких європейських країнах справи ще серйозніші.

Цей феномен, відомий під назвою краху колоній (ПЗЗ) або Синдром Колапсу Колонії серйозно впливає на природний баланс, адже бджоли є головними запилювачами квітів, дерев і овочів. Через це порушується і економічний баланс.

Розповідає французький бджоляр: “У регіонах Альзасу, Рона й Альпи, в департаменті Ізер втрати дуже великі, іноді навіть близько 50%. У нашому господарстві ми втрачаємо близько 25% бджіл за рік, 15 з них – у кінці зими. І це регулярно “.

Для вирішення проблеми з березня цього року Європейський Союз запустив проект під назвою “Бі-Док”. 11 науковців з 9-ти країн працюють під керівництвом професора Робіна Моріца, одного з головних експертів у цій галузі: “Ідея проекту Бі-Док полягає в тому, щоб працювати паралельно в трьох напрямах: перший – діагностика захворювань, тобто потрібно знайти прості засоби для виявлення захворювань у бджіл. Друге – розробляти стратегії запобігання захворювань. І третє – знайти більш нешкідливі способи обприскування рослин і перестати використовувати хімікати “.

У Штутгардському університеті Хоенхайм розробляється один з напрямків цього дослідження. Під керівництвом доктора Петера Розенкранца вчені випробовують на бджолах дію токсичних елементів, наприклад, вірусів або паразитів. Головна мета досліду – з’ясувати як впливає на бджіл взаємодія цих елементів: “Перш за все нам потрібно дізнатися який ефект взаємодії деяких пестицидів і паразитів. А потім ми спостерігаємо за реакцією бджолиної колонії і за тим, як вони справляються з цими подразниками “.

Основними причинами, швидше за все, є скорочення біологічного різномаїття внаслідок інтенсивного впровадження монокультур, а також надмірне вживання пестицидів та інших хімікатів. Вчені сходяться на думці, що саме взаємодія декількох чинників лежить в основі виникнення синдрому зникнення бджолиних колоній.

Джерело Євроньюз

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.